CISCO MA-SFP-1GB-LX10 - Meraki 1000Base LX10 Single-Mode

CISCO MA-SFP-1GB-LX10 - Meraki 1000Base LX10 Single-Mode

SFP 1000BASE-LX10 transceiver module
Beställ inom för frakt samma dag
Notify me when this product is in stock
I have read and accept the Privacy Policy

Beskrivning

Cisco MA-SFP-1GB-LX10. SFP transceiver type: Fiber optic, Maximum data transfer rate: 1000 Mbit/s, Interface type: SFP. Certification: MSA. Width: 13.4 mm, Depth: 56.5 mm, Height: 8.5 mm

Cisco offers a comprehensive range of pluggable optical modules for the Cisco ONS family of multiservice platforms. The wide variety of modules gives you flexible and cost-effective options for all types of client interfaces. Cisco offers a range of GBICs for Gigabit Ethernet use, a wide variety of SFP modules, XFP modules and has recently introduced SFP+, CXP and CFP pluggable modules. These small, modular optical interface transceivers offer a convenient and cost-effective solution for an array of applications in the data center, campus, metropolitan-area access and ring network, storage area network, and long-haul network.

Specifications

Maximal dataöverföringshastighet1000 Mbit/s
SFP transceiver typFiber optic
StandardanslutningSFP
SMF (Single-mode fiber) stödsYes
Fiberoptiska kontaktenLC
Fiberkabeldiameter som stöds9/125 µm
SFP-sändtagarstandardLX
KommunikationsstandarderIEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u
Kabelteknik1000BASE-LX10
Auto MDI / MDI-XYes
Stöd för hot-plugYes
CertifieringMSA
Temperatur vid drift0 - 70 °C
Temperaturintervall (förvaring)-40 - 85 °C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet10 - 80%
Fuktighet (förvaring)10 - 85%
Bredd13.4 mm
Djup56.5 mm
Höjd8.5 mm

Garanti

Hög kvalitet – till en lägre kostnad

Att köpa en renoverad produkt från Kimbrer Computer kan ge betydande besparingar på upp till 80 % av det ursprungliga detaljhandelspriset för en helt ny modell, vilket gör det till ett utmärkt sätt att sänka kostnaderna utan att kompromissa med kvaliteten. Vi stöder vårt kvalitetsåtagande genom att ge en ETT ÅRS GARANTI SOM STANDARD, med ytterligare täckningsalternativ tillgängliga. Kort sagt: Med en renoverad produkt från Kimbrer Computer får du:

  • En högkvalitativ produkt till en mycket billigt pris
  • Ett kostnadseffektivt och miljövänligt alternativ
  • Snabb leverans direkt till dig eller din kund
  • Mycket för pengarna

 

Renoverad – vad är det?

En renoverad produkt är vanligtvis en begagnad och tidigare ägd vara. Varje renoverad produkt från Kimbrer Computer har professionellt inspekterats och återställts till ”A-kvalitet”, felaktiga delar har ersatts med originaldelar, så att allt fungerar och ser perfekt ut innan de packas om och görs tillgängliga på marknaden igen för återförsäljning. Även om renoverade modeller kan ha vissa tecken på slitage garanterar vi att produkterna alltid är:

  • Inspekterade, testade och professionellt restaurerade av certifierade tekniker
  • Helt rensade från data och programvara och utan spår av data som kan återställas
  • Varsamt förpackade och transporterade i antistatiskt material (ESD)
  • Med alla originaltillbehör och komponenter (om tillämpligt)
  • Leverans inom 24 timmar på vardagar
  • Boka enkelt och snabbt online 24/7
  • Dropshipping direkt till dina kunder
  • Alla artiklar skickas från vårt eget lager

Vill du sälja din IT-utrustning?

  • Rättvis marknadsvärde
  • Flexibel och sömlös upphämtning
  • Säker och certifierad radering av data
  • Snabb och enkel betalning

Läs mer

Jim

Dell server

Behöver du en anpassad konfiguration?

  • Konkurrenskraftiga priser
  • Snabb och internationell frakt
  • Teknisk support av kvalificerade tekniker
  • Stora besparingar jämfört med ny utrustning

Läs mer