JUNIPER

Juniper är ett av de främsta varumärkena på den internationella världsmarknaden för högkvalitativ IT-infrastruktur. I åratal har många företag av alla storlekar och från olika branscher förlitat sig på smarta och innovativa IT-lösningar. Utbudet av reservdelar omfattar ett helt spektrum av högkvalitativ hårdvara som anpassas efter olika behov. Som en del av stora datorsystem, kraftfulla installationer och mycket komplexa datacenter stöder Junipers maskinvara effektivt anställda i ett stort antal verksamheter i deras dagliga arbete.

Köp den bästa Juniper-hårdvaran hos Kimbrer

Vi på Kimbrer är din hårdvaruspecialist online och är glada att kunna erbjuda dig de bästa Juniper-IT-artiklarna exklusivt i vår webbshop. Här finns produkter från alla områden som du kan få från oss till förmånliga priser.
Vi på Kimbrer har gjort det till vår uppgift att ge begagnad hårdvara en andra chans - inklusive högkvalitativa produkter från Juniper. För detta ändamål anlitar vi erfarna tekniker på vår egen tekniska verkstad som noggrant undersöker varje produkt och rekonditionerar den. Det gör att vi kan erbjuda dig beprövade Juniper-märkesprodukter i utmärkt renoverad kvalitet, som du enkelt beställer i vår webbshop.

Säkra upp till 80 % lägre pris
Att återvinna hårdvara som redan har använts en gång är inte bara bra för miljön - att återanvända hårdvara är naturligtvis också lönsamt ur ekonomisk synvinkel. När du köper en reservdel från Juniper i vår butik kan du faktiskt spara upp till hela 80 % jämfört med ordinarie pris - utan att behöva avstå från beprövad märkeskvalitet. Det är roligt att handla på Internet! Det är precis vad många nöjda kunder redan har intygat - och vi är glada att kunna räkna många stora företag till dem.

Ytterligare 1 års garanti på varje produkt från Kimbrer

Förutom prisfördelen kan du se fram emot ett annat stort plus: vi är övertygade om våra teknikers arbete. Så mycket att vi erbjuder dig en 1 års garanti på alla Juniper-produkter som du köper i Kimbrer-webbshopen. Så om något skulle gå fel med din produkt under det första året efter din beställning kommer vi att behandla ärendet och ge dig den bästa servicen. Det ger dig ännu mer förtroende för kvaliteten på vår service.

Juniper är en specialist på switch- och SFP-hårdvara.

Ta del av det breda utbudet av hårdvara från Juniper, som främst specialiserar sig på switchar och SFP. Du får både prisvärda produkter och smarta IT-lösningar av premiumkvalitet. Uppgradera befintliga konfigurationer eller skapa en helt ny. Junipers reservdelar ger dig bästa möjliga stöd och kännetecknas av hög kompatibilitet och hållbarhet.

Ytterligare erbjudanden om underhåll, uppgradering och service
När du köper en reservdel från Juniper IT får du mer än så hos Kimbrer. Utöver garantin erbjuder vi även andra tjänster för underhåll och uppgradering av din produkt från Kimbrer. På så sätt är du alltid tekniskt uppdaterad och kan njuta av prestandan hos din köpta produkt så mycket längre.

Har du några frågor om utbudet av tjänster för den Juniper-hårdvara du väljer? Då är du välkommen att kontakta oss när som helst. Vi ger dig gärna råd om allt du behöver veta och ger dig information om produkter, tjänster och priser.

Sort By:

Artiklar 1-12 av 24

Sida
Juniper 1000BASE-SX SFP Module - 1 x 1000Base-SX

Från 435,00 kr

I lager
Juniper Finisar 10Gb 10GE SFP+ SR FTLX8571D3BCL-J1

Från 0,00 kr

I lager
QSFP28 100GBase-L4 Optics for up to 10km

Från 11 035,00 kr

I lager
SFP+ 10GE pluggable transceiver SMF 1310nm

Från 685,00 kr

I lager
SRX650 SYSTEM 2U W/SRE 6, 645W-AC-POE PS

Från 2 665,00 kr

I lager
Juniper 10Gb SFP+ Short Range Fibre Channel

Från 455,00 kr

Ej i lager
JUNIPER EX-4PST-RMK - Juniper Adjustable 4-Post Rack Mount Kit

Från 1 825,00 kr

Ej i lager
JUNIPER EX2200-24T-4G - Juniper EX2200-24T-4G Layer 3 Switch - 24 Ports

Från 1 520,00 kr

Ej i lager
Juniper Networks EX2200-48P-4G PoE+ Gigabit switch

Från 3 045,00 kr

Ej i lager
EX 3200, 24-port 10/100/1000BaseT (8-ports PoE) +

Från 610,00 kr

Ej i lager
24-port Ethernet Switch with 4 SFP+ and 2 QSFP+

Från 8 370,00 kr

Ej i lager
JUNIPER EX3400-48P - Juniper EX3400 48-PORT POE+

Från 21 310,00 kr

Ej i lager
Sort By:

Artiklar 1-12 av 24

Sida